Katedra Genetyki, Hodowli i Biotechnologii Roślin

Nowy projekt w ramach programu BIOSTRATEG

Z przyjemnością i satysfakcją informujemy, że projekt pt. "Zintegrowana strategia dla reaktywacji polskiej hodowli pszenicy heterozyjnej”, którego kierownikiem jest prof. dr hab. Stefan Malepszy został zakwalifikowany do finansowania w III konkursie BIOSTRATEG NCBiR. Projekt znalazł się na trzecim miejscu na liście rankingowej wśród 29 projektów ocenionych pozytywnie pod względem merytorycznym.

Gratulujemy i życzymy sukcesów w realizacji projektu!

KN Biotech wśród laureatów Przeglądu Dorobku Kół Naukowych SGGW

Podczas tegorocznego XLIII Przeglądu Dorobku Kół Naukowych SGGW, Koło Naukowe Biotechnologów "Biotech", którego opiekunem jest dr Ewa Siedlecka, zajęło trzecie miejsce w rankingu wszystkich kół naukowych działających w naszej Uczelni.

Ponadto, studenci wykonujący swoje projekty w naszej katedrze otrzymali na Przeglądzie wyróżnienia:

Jacek Rymuszka za poster "Lokalizacja transkryptów powiązanych z rozwojem kwiatów w procesach biologicznych przy użyciu programu MapMan" (opiekun projektu dr M.Pawełkowicz, mgr inż. A.Skarzyńska);

Maciej Kielak, Katarzyna Hodun i Sara Domagała za poster "Udział programowanej śmierci komórkowej w interakcji roślina - nicień pasożytniczy" (opiekun mgr inż M.Matuszkiewicz).

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów